head
Hľadať:
Vyhľadávanie nehnuteľností
  -     €
min
max
  -   m2
min
max
Kritériam vyhovuje 18 ponúk.

10 úžasných stavieb, ktoré vyrastú onedlho vo svete.

Každý rok sa stáva moderná architektúra viac a viac úchvatnejšou. Nové projekty jednoducho šteklia našu predstavivosť. Vyzerá to tak, že v najbližších desaťročiach budeme pravdepodobne žiť vo futuristickom svete, ktorý sme doteraz videli iba vo filmoch.

Dôkazom toho sú tieto stavebné projekty, ktoré sa práve stavajú a je teda veľmi pravdepodobné, že práve tieto budú tie, vďaka ktorým vstúpime do novej éry.

Lakhta Center, Petrohrad (Rusko)

Tento 87-poschodový mrakodrap na pobreží fínskeho zálivu bude hlavnou centrálou spoločnosti Gazprom Neft. Táto budova má byť najvyššou v Európe, dokonca vyššou ako Moskovský mrakodrap Federation. Celá oblasť komplexu má mať niečo cez 400 000 m2.

The Lagoons, Dubaj (Spojené arabské emiráty)

Dizajn týchto veží v Dubaji majú na svedomí tímy projektantov zo spoločností ako Thompson, Ventulett, Stainback & Associates. Vďaka nim sa čoskoro premení piesočná oblasť o rozlohe viac ako 5 km2 na dychberúci komplex plný vodných kanálov, prístavov, neuveriteľných výhľadov a mrakodrapov.

Scaly Tower, Zhuhai (Čína)

Na sútoku dvoch riek v meste Zhuhai má vyrásť táto 100 metrov vysoká vyhliadková veža. Jej ľahko špirálovitý tvar pripomína telo ryby. Fasáda veže bude pokrytá perforovaným hliníkom, čo bude dotvárať jej dizajn.

The Dancing Dragons, Soul (Južná Kórea)

Projekt The Dancing Dragons je posledným z 15 architektonických projektov, ktoré momentálne vznikajú v obchodnej štvrti Yongan v Soule. Skladá sa z dvoch veží s 88 a 77 podlažiami, ktorých exteriér pripomína dračie šupiny. Pričom každá zo šupín je v skutočnosti jedno okno.

The Endless City, Londýn (Spojené kráľovstvo)

V Londýne je naplánovaná stavba výrazne „zeleného“ a jedného z najnezvyčajnejších projektov. Jednotlivé poschodia tohto mrakodrapu budú z akýchsi rámp rôznych tvarov, pričom celá os mrakodrapu bude duté átrium. Dôležité je spomenúť, že zeleň bude mať v tejto budove dominantné miesto v podobe rôznych pasáží a parkov v štýle visutých záhrad Babylonu.

The Infinite House, Sydney (Austrália)

Takto nejako by malo vyzerať bývanie budúcnosti. Ide o nový komplex bytov s drahými reštauráciami, ktorý vyrastá v austrálskom Sydney.

Spiral of Europe, Brusel (Belgicko)

Tento špirálovitý výtvor alebo ako znie oficiálny názov tohto projektu – Špirála Európy, navrhli špecialisti talianskej spoločnosti MADEOFFICE. Meno projektu a miesto, kde sa plánuje jeho stavba je symbolické vďaka tomu, že sa tu má nachádzať ústredie Európskej únie. Stavba má demonštrovať prepojenie a kultúrne hodnoty jednotlivých členských štátov Európskej únie.

The City of Dreams Hotel Tower, Macau (Čína)

Tento nový 40 poschodový, päť hviezdičkový hotel v čínskom meste Macau bol navrhnutý legendárnou architektkou Zaha Hadid. Vďaka tomuto menu sme si istí, že daný projekt sa stane jednou z najpôsobivejších budov na svete.

Bionic Tower ’Lava,’ Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty)

Jedna vec, ktorá zdobí projekty, ktoré sme si doteraz ukázali je, že väčšinou ide o mrakodrapy. Ináč to nebude ani v tomto prípade. Pri navrhovaní tohto mrakodrapu spojili sily architekt s biológmi. Z ich spolupráce vznikla myšlienka navrhnúť stavbu, ktorá sa približuje štruktúrou stromu a jeho ochranných mechanizmov.

Bionic City, Šanghaj (Čína)

Za 15 rokov by mala vyrásť v Číne táto budova, v ktorej by malo vedieť plnohodnotne žiť až 100 000 ľudí. Pri návrhu jej konštrukcie sa architekti, tak isto ako to bolo pri predošlom projekte, inšpirovali prírodou, konkrétne cyprusovými stromami. Mrakodrap by mal byť odolný voči ohňu, záplavám, zemetraseniam a hurikánom. Taká novodobá Noemova Archa, čo poviete? Jeho prírodná "zelená" časť sa skladá z malých šupinových membrán, cez ktoré vietor prejde bez toho, aby došlo k akémukoľvek pohybu a „koreňový systém“ budovy je navrhnutý tak, aby táto budova vydržala stáť aj pri tých najsilnejších vplyvoch počasia.

ZDROJ: www.brightside.me

makler
Zdieľaj:
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť