head
Hľadať:
Vyhľadávanie nehnuteľností
  -     €
min
max
  -   m2
min
max
Kritériam vyhovuje 12 ponúk.

10 najbežnejších chýb pri výbere farieb interiéru

Rozhodnutie, ktorú farbu vybrať pre interiér je jeden z najdôležitejších krokov ak chceme, aby priestor, v ktorom žijeme bol miestom, kam sa radi budeme vracať. Správna kombinácia farieb rozhoduje o tom, akú atmosféru budú jednotlivé miestnosti ako aj celý priestor vyžarovať a aký vplyv to bude mať na našu náladu.

Týchto 10 najbežnejších chýb Vám dá jasnú predstavu o tom, čomu sa vyhnúť pri výbere farieb. Nájdete sa v niektorej aj vy?

1.CHYBA: Belšia ako biela

Kompletne biely interiér pôsobí veľmi nudne a to je dôvod prečo sa určite oplatí pridať pár prvkov so živými farbami. Biela sa hodí ku každej farbe, tak prečo to nevyskúšať?

2.CHYBA: Farebnejšia ako farebná

Toto sa deje hlavne vo veľkých interiéroch, kde sa ľudia často krát rozhodnú skombinovať viac farieb tým, že použijú na každej stene inú. Interiér však často krát nepotrebuje takéto výrazne farebné rozdiely.  Ak sa rozhodnete použiť v rámci miestnosti viac farieb uistite sa, že to miestnosti pomôže a ak áno, urobte to správne.

3.CHYBA: Sledovanie trendov

Často sa stane, že pri sledovaní rôznych trendov sa zabudne na základne pravidlá dizajnu. Pekným príkladom je béžová miestnosť, ktorá má nedostatok kontrastných prvkov. Vytvorí to dojem, že žijete v krabici a celý priestor pôsobí nudne. Je preto dobré neuletieť pri sledovaní trendov a dať dôraz na základné pravidlá farebnosti.

4.CHYBA: Svetlo mení farby

Je dôležité si uvedomiť, že rozdielne pôsobia farby interiéru cez deň počas denného svetla a ináč pôsobia večer pri umelom osvetlení. Toto je vec, ktorá dokáže celkový dojem z miestnosti počas celého dňa výrazne meniť. Preto keď vyberáte farby, hlavne sa jedna o tmavšie odtiene, myslite na svetlo.

5.CHYBA: Podlaha naposledy

Vyberajte farbu a materiál podlahy súčasne s farbami, ktorými daný interiér naplníte. Podlaha je silným vizuálnym prvkom a jej farba výrazne ovplyvňuje celkový dojem z interiéru ako aj jeho atmosféru. To isté platí aj pre strop.

6.CHYBA: Rovnaký pomer farieb

Toto ide ruku v ruke s druhou chybou. Ak sa rozhodnete použiť viac farieb, nesnažte sa ich zastúpenie v miestnosti vyvážiť. Ideálne je dať dôraz na jednu, ktorá bude hlavná a má výrazné zastúpenie v miestnosti, pričom ostatné farby budú mať úlohu zvýraznenia detailov.

7.CHYBA: Dve kontrastné farby

Pokúšať sa hrať s kontrastom miestnosti je často krát riskantné. Záleží od pomeru estetického cítenia a zlého vkusu. Veľmi ľahko sa môže stať, že ak sa nepodarí skombinovať správne farby, tak takáto miestnosť Vám nedovolí relaxovať, dokonca Vás môže znervózňovať. Pozor na to.

8. CHYBA: Jednofarebný interiér

Ak Vás to napadlo, je najlepšie na to hneď zabudnúť. Použite radšej obľúbený odtieň na zvýraznenie stien, nábytku a ostatných detailov v interiéri. Pár farebných akcentov rozptýlených po miestnosti urobí oveľa väčší rozdiel ako keď je celá miestnosť v jednej farbe.

9. CHYBA: Symbióza farieb

Všetky detaily interiéru by sa mali navzájom farebne doplňovať. Tým, že použijete na konkrétnu stenu alebo strop príliš živú farbu oproti ostatným, riskujete, že Vám tento „živý“ detail bude neustále ťahať oči.

10. CHYBA: Príliš živé farby

Tak ako v predchádzajúcej chybe aj tu budeme riešiť živé farby a hlavne ak je nimi a ich kombináciou vyplnený celý interiér. Snažte sa pri farbách držať zlatej strednej cesty. Určite nechcete, aby celý interiér bol jeden veľký farebný chaos a oči Vám behali po každom centimetri kvôli veľkému množstvu výrazných a živých farieb. Vyhnite sa extrémom, ak chcete vytvoriť miesto s jedinečnou atmosférou pre Vás a Vašu rodinu.

ZDROJ: brightside.me

makler
Zdieľaj:
Naposledy zobrazené nehnuteľnosti
Zatiaľ ste neprezerali žiadnu nehnuteľnosť